02222, г. Киев,
проспект Маяковского 15
Схема проезда
E-mail: office@key.kiev.ua

центр ремонта ключей автомобилей и электроники

Почему мы
 • Автоключи за 30 минут
 • Цена на 30-50% дешевле чем у дилера
 • 100% качество работы
 • Целый ГОД гарантии

Іммобілайзер не бачить ключ: що робити

Практично всі сучасні авто починаючи з 2008 року оснащуються штатним іммобілайзером, і багато автомобілістів оцінило переваги цієї протиугінної системи. Але чимало й тих, хто скаржиться на проблеми з іммобілайзером. Якщо не спрацьовує іммобілайзер, власник стикається з безліччю незручностей, аж до повної неможливості завести двигун. Перш ніж з’ясовувати, чому іммобілайзер не працює і що можна зробити в таких ситуаціях, розберемося з принципом дії цього пристрою.

Що таке іммобілайзер

Іммобілайзер – це електронна протиугінна система, яка унеможливлює запуск двигуна без «рідного» ключа.

Будь-який іммобілайзер складається мінімум з 3 компонентів:

 • контролер (головний блок) який зазвичай вбудовується в ЕБУ;
 • комутаційний пристрій (реле), яке замикає-розмикає електричні ланцюги;
 • транспондер, вбудований в ключ, брелок, ключ-карту.

Коли чіпований ключ виявляється в радіусі дії антени іммобілайзера, вони обмінюються даними, в сучасних системах застосовується складний алгоритм шифрування. Якщо «відгук» відповідає «паролю», контролер віддає команду на комутаційний пристрій, ланцюг замикається та на систему запалювання або інші енергозалежні системи авто подається живлення. Якщо з певних причин контролер не бачить ключ, іммобілайзер блокує подачу живлення. Блокування також відбувається, якщо код транспондера не відповідає прописаному в пам’яті контролера, якщо іммобілайзер намагаються відключити силовими методами.

ключи от автомобиля подвешенные на держатиле

Є ряд нюансів роботи, які в різних моделях розрізняються. Так, в старих системах обмін сигналами відбувається після того, як ключ вставлений в замок запалювання. Більшість сучасних іммобілайзерів безконтактні, досить, щоб пристрій з транспондером був неподалік. Деякі іммобілайзери відключають двигун і інші системи через CAN-шину, інші самостійно розмикають ланцюг. Існують моделі з моментальним і відстроченим блокуванням. Останні дозволяють завести двигун, але ненадовго: зловмисникові вдається проїхати пару сотень метрів, і той глухне.

Переваги використання іммобілайзера

У іммобілайзера є чимало переваг:

 • як правило, пристрій штатний, не вимагає додаткових витрат на придбання та встановлення;
 • іммобілайзер не є повноцінною заміною сигналізації (в ньому відсутня функція оповіщення), але відмінно її доповнює, підвищує рівень захисту;
 • іммобілайзер забезпечує надійний захист від класичних методів, до яких в минулому вдавалися викрадачі (підбір або виготовлення дубліката леза ключа запалювання, з’єднання потрібних дротів замість використання ключа);
 • на відміну від досить громіздких механічних блокіраторів іммобілайзер не займає зайвого місця, не вимагає якихось додаткових дій з боку власника, максимально простий і зручний у використанні.

Цікаво, що для деяких автовласників, у яких в машині є штатний іммобілайзер, проблеми в його роботі стають першою ознакою його існування. До цього моменту господарі взагалі не підозрюють, що їх авто оснащене іммобілайзером – він не привертає уваги, його робота ніяк не проявляється до спроби викрадення або до поломки.

Поширені поломки іммобілайзера

Основні ознаки несправності іммобілайзера:

 • виникають проблеми із запуском двигуна – стартер не прокручується або його обертання не призводить до запуску;
 • з’являється відповідна індикація – світиться індикатор поломки ІММО на приладовій панелі, якщо у бортового комп’ютера є дисплей, на його екрані можуть з’явитися слова key/secret/immobilizer.

Причин, з яких не працює іммобілайзер, значно більше, ніж проявів несправності, і не завжди проблема в тому, що зламався Іммобілайзер (тобто один з модулів, встановлених всередині авто). До неполадок у роботі електронної протиугінної системи можуть призвести:

 • недостатня напруга в бортовій мережі внаслідок розрядки акумулятора;
 • проблеми в ланцюзі, який забезпечує живлення внутрішніх модулів іммобілайзера (обрив проводки, окислення контактів, запобіжник, що перегорів);
 • порушення подачі живлення від іммобілайзера на блок управління двигуном;
 • програмний збій внаслідок виходу з ладу схеми EEPROM;
 • розрив комутаційних ланцюгів, зокрема, порушення контакту приймального пристрою з антеною (можливий обрив внаслідок сильної тряски, удару, окислення, забруднення контактів);
 • обрив рамки накачування, яка зазвичай розташована навколо гнізда замка запалювання.

Окрема група причин – проблеми з чипованним ключем:

 • якщо він піддався сильному удару, деформації, є ризик механічного пошкодження транспондера;
 • якщо цілісність корпусу ґрунтовно порушена, чіп міг непомітно вискочити зі свого гнізда та загубитися;
 • транспондеру шкодить сильне електромагнітне випромінювання, джерелом якого є побутова техніка від СВЧ-печі, індукційної плитки, трансформаторної підстанції, зварювальних апаратів.

Нерідко трапляється, що Іммобілайзер не бачить ключ в результаті розсинхронізації. Можливе порушення синхронізації не тільки між блоком іммобілайзера (EWS) і ключем, але й між EWS і іншими блоками авто. Таке відбувається після:

 • заміни мікропроцесорного блоку управління;
 • установки нового двигуна;
 • проведення чіп-тюнінгу;
 • установки нештатної сигналізації або іншого додаткового обладнання, пов’язаної з втручанням в електронні ланцюги;
 • спроби завести двигун, коли акумулятор розрядився, рідше – внаслідок некоректного відключення останнього (коли клеми від’єднують при включеному запалюванні).

Як відремонтувати Іммобілайзер

Для початку спробуйте перевірити ключ, який не бачить іммобілайзер. Якщо корпус недавно розбився, зламався, переконайтеся, що транспондер після цього залишився на місці. Замініть батарейку в брелоку, ключі. Для роботи транспондера вона не потрібна, але іноді за помилку іммобілайзера мають збій в роботі пов’язаних систем, якими управляє смарт-ключ. У разі наявності запасного ключа скористайтеся ним. Якщо все запрацювало, двигун без проблем завівся, винен перший ключ, якщо ж проблема не зникла, треба шукати її причини всередині авто.

автомобильные ключи рядом с машинкой

При підозрі на падіння напруги в бортовій мережі слід зарядити акумулятор або, якщо розрядка була неглибокою, дати йому «зібратися з силами», не намагатися завести двигун найближчі 15-30 хвилин. Іноді це допомагає, але не у випадках, коли проблеми з акумулятором спричинили розсинхронізацію електронних блоків.

У більшості випадків несправність іммобілайзера без допомоги фахівців не усунути. Перш за все, потрібна діагностика, автовласник може тільки здогадуватися, з якої причини глючить іммобілайзер. Заперечити (або підтвердити) проблеми з ключем, напругою можна самостійно, в інших випадках потрібна діагностика із застосуванням спеціального обладнання. Ремонт здійснюється за її підсумками:

 • у разі обриву проводки, порушення контактів потрібна допомога автоелектрика;
 • проблеми з EEPROM вирішуються шляхом заміни або перепрошивки мікросхеми;
 • якщо була втрачена синхронізація, її необхідно відновлювати;
 • якщо транспондер ключа було пошкоджено незворотно, виконується прошивка нового з прив’язкою до іммобілайзера.

Спроби виконати такі роботи самостійно, «на колінці», за інструкціями з інтернет-джерел, загрожують тим, що проблема тільки загостриться та підсумкова вартість ремонту значно зросте. Краще відразу звернутися до професіоналів. Компанія Smartkey виконує всі види ремонту іммобілайзерів різних моделей, здійснює синхронізацію іммобілайзера з різними блоками, прописування нових ключів в його пам’ять, усуває наслідки програмних збоїв, впливу електромагнітного випромінювання й апаратних поломок. Ми працюємо з 1988 року, іммобілайзери ремонтуємо з моменту появи перших моделей. Чималий досвід фахівців, підкріплений використанням професійного обладнання, дозволяє впоратися з найскладнішими випадками. При цьому ціни цілком конкурентні.